Žiletky zdarma od firmy Courlux

 

Dnes ráno mne z postele definitivně vytáhl jakýsi telefon. Zvednu to pražské číslo a paní na druhé straně se mne ptá, jestli mám chvilinku čas. Vzápětí na mne vychrlí zvláštní nabídku – žiletku a sadu břitů ZDARMA k vyzkoušení….

Protože si myslím, že mám zdravý rozum a umím říkat NE, tak jsem ji slušně poděkoval a zavěsil. Žiletky zdarma do poštovní schránky? Kdo by tomu věřil? A jen tak ze zvědavosti jsem si hned vygooglil firmu Courlux. Hned první příspěvek na googlu byl negativní. Sdružení na ochranu spotřebitelů registruje cca 460 negativních zkušeností s touto firmou. Jejich postup je následující:

Zavolá vám milá operátorka (tak jako mě) a výslovně uvede, že se jedná o žiletky ZDARMA. V případě, že souhlasíte tak vám po nějaké době skutečně přijdou šmejdské žiletky a k tomu složenka na 89 korun za poštovné a balné. Není třeba dodávat, že o povinnosti platit tuto částku se vám operátorka jaksi nezmíní. Máte v podstatě dvě možnosti. Zaplatit a nezaplatit. Pokud zaplatíte, za měsíc vám přijdou náhradní břity a složenka na částku o poznání vyšší. Pokud nezaplatíte, přijde vám upomínkový dopis a následně dopis od vymahačské firmy na asi 600,-

Dle zkušeností popsaných na internetu probíhá vymáhání hlavně formou zastrašování a vyhrožování velkým penále a platbou soudních výloh. Člověk, který pro ně dělá vymáhání pohledávek je hrubý, sprostý a drzý. V případě, že požadujete, aby se choval slušně, a patřičně jej usměrníte, tak to neustojí a zavěsí.

Ze zkušeností nalezených na fórech na internetu je patrné, že na spoustu lidí tato taktika platí a ze strachu před možnou platbou soudních výloh nebo exekucí raději zaplatí.

Naše rada tedy zní – nic neplaťte. Nereagujte na žádný dopis. I když byl hovor nahráván, tak neexistuje žádný důkaz, že objednávajícím jste byl zrovna vy. V případě pochybností doporučujeme, abyste se obrátili na sdružení ochrany spotřebitelů a pokud máte chuť to dané firmě osolit, můžete se obrátit na českou obchodní inspekci s podnětem k prošetření nekalých obchodních praktik.

Rozhodně si dávejte do budoucna pozor na všechny nabídky, které jsou ZDARMA. Zdravý rozum by měl napovědět, že firma, která by rozesílala zdarma žiletky na holení, by asi dlouho neprosperovala.

Oblíbené fráze pro tento článek:

  • courlux žiletky
  • flexifront
  • courlux
  • žiletky flexifront
  • flexifront recenze
  • courlux zkušenosti
Můžete přidat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck