Výroba vazníků – Olomouc

 

Kvalitní střecha je bez diskuze základem každého domu (ať už zděného či dřevostavby). Abychom nemuseli brzy řešit nepříjemnosti v podobě zatékání, úniku tepla apod., není dobré na střeše příliš šetřit. Kvalitní střecha to není pouze dobrá střešní krytina, ale hlavně odolná a kvalitní dřevěná konstrukce střechy.

Naše firma Sovym s.r.o. se zabývá především výrobou příhradových vazníků. A co to vůbec jsou vazníky? Vazník je základní kámen každé střešní konstrukce a skládá se ze tří základních trámů – jeden spodní základní a proti sobě jsou vztyčeny další dva. Tím je vytvořen rovnoramenný trojúhelník. Tento rovnoramenný trojúhelník se dále v rámci pevnosti vazníku ještě vyztuží jedním svislým trámem (tzv. svislicí). Svislice nám tento rovnoramenný trojúhelník následně dělí na další dva pravoúhlé trojúhelníky a je ještě navíc doplněn čtyřmi diagonálami. Všechny trámy se spojují ocelovými deskami tzv. styčníky. Styčníky je pak možné spojit i více trámů než jen dva. Jednotlivé trámy konstrukce jsou samozřejmě ošetřeny mořidlem. Mořidlo zabraňuje jakémukoliv zničení hmyzem nebo houbami.

Příhradové vazníky jsou následně naskládány vedle sebe a pospojují se dohromady. Vcelku jednoduchá dřevěná konstrukce nám vytvoří kvalitní a pevný základ naší střechy. Kvalitní vazníky a jejich správné sestavení určuje životnost a odolnost střechy. Je určitě jednodušší vyměnit nebo opravit střešní krytinu, ale výměna či oprava vazníků už se provádí hůře. Proto není na místě šetřit právě na vaznících. Ikdyž je český národ plný šikovných kutilů a systém vazníků vypadá poměrně jednoduše, je určitě lepší, když tuto práci necháte na odborných firmách.

Nakonec pak vyberete střešní krytinu a okapy (titan-zinek, pozink, plast, měď). Vaši střechu zkompletujeme a pak již nezbývá než doufat, že Vám bude střecha dlouho a dobře sloužit.

Naše firma Sovym s.r.o. také provádí stavební práce všeho druhu, zabývá se výstavbou dřevostaveb a vyrábí rovněž pergoly, altány či garážová stání.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck