Výroba palet a dřevěných obalů – Vyškov

 

Dnešní doba klade na přepravu zboží zvýšené nároky. Vzrůstá rychlost i vzdálenosti a tomu musí odpovídat i požadavky na kvalitu výroby dřevěných obalů. Většina zboží se již dnes balí na dřevěné přepravní palety. Tyto mají různé rozměry, od dostatečně známých europalet s rozměry 1200 x 800 mm, po atypické dřevěné palety např. rozměru 2400 x 2300 mm a dalších.

Dávno pryč jsou doby, kdy se palety vyráběly z nekvalitního řeziva, často i s kůrou. Od 1. 1. 2010 vstoupily v platnost nové předpisy týkající se normy IPPC/ISPM15  o tepelném ošetření palet. Kůra, jakož i další kvalitativní nedostatky dřeva nejsou povoleny. Naše firma DREPOS s.r.o. – výrobce a prodejce palet klade na kvalitu námi vyráběných obalů velký důraz.

S exportem dřevěných obalů mimo EU je nutné veškeré dřevěné součásti balení (palety, bednění, víka, proložky) tepelně ošetřit podle normy IPPC/ISMP15 a zamezit tak přenášení škůdců napříč kontinenty. Požadavky normy na zahřátí dřevěných obalů na 56 stupňů Celsia a jejich pobyt po dobu 30 minut by tomuto měl zabránit. Tomu musí odpovídat proces výroby palet.

V současné době sledujeme zostřený přístup v některých cílových zemích k dřevěným obalům. Zejména v Číně a USA, kde vrací palety, které nejsou nové, nedostatečně označené logem a nebo s výletovými otvory po hmyzu, i když jsou řádně označeny logem IPPC/ISPM15. Radíme proto všem exportérům, aby neriskovali a věnovali této oblasti zvýšenou pozornost.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck