Trezorová místnost ochrání velké množství cenností.

 

Trezorovou místnost lze charakterizovat jako uzavřený chráněný prostor, který je ohraničen cihlovou stěnou vylitou betonem nebo železobetonem. Trezorové místnosti jsou nejčastěji budovány v bankách, spořitelnách, poštovních úřadech, kde se používají velké trezory k uložení vysokých hotovostí, uměleckých sbírek, objemných cenností, citlivých listin, cenných papírů, drahých kovů. Velké trezory bývají obvykle umístěny v podzemí budovy a bývají zabezpečeny před vniknutím řadou stavebních, mechanických či elektronických prvků. Přístup do trezorové místnosti je kryt  trezorovými dveřmi, takže takto chráněný prostor poskytuje ještě vyšší bezpečnost než samostatně stojící trezory, které ale z hlediska úložného prostoru nemohou svojí kapacitou trezorové místnosti konkurovat.

 

Trezorové dveře mohou být ovládány dálkově

Důležitým pomocníkem k ochraně majetku jsou rovněž trezorové dveře, které se používají pro zabezpečení archivů, zbrojních skladů a všech důležitých vstupů. K otevírání trezorových místností je možné použít buď klasické elektronické zámky, nebo dálkové ovládání. Trezorové dveře jsou poháněny silným elektromotorem, který zaručí dokonalé, rychlé a neprodyšné uzavření, ovšem s ohledem na bezpečnost osob pohybujících se v bezprostřední blízkosti. Rychlost uzavření trezorové místnosti je velmi důležitá, úplné zavření dveří trvá pouhých několik vteřin.


Tajná místnost

Trezorová místnost součástí rodinných domů

Využívání trezorových místností už dávno není pouze výsadou bank a spořitelen. V posledních letech si zvláštní místnost pro trezor nechávají budovat majitelé rodinných domů. Běžný trezor má omezený prostor, a tak se lidé snaží zabezpečit své objemnější cennosti, umělecké předměty, sbírky zbraní, mincí, drahých kovů či luxusní sportovní vybavení v trezorové místnosti s trezorovými dveřmi. Ideální je, pokud je s trezorovou místností počítáno už při projektování novostavby, je-li však v domě dostatek místa, lze trezorovou místnost, která má daleko větší kapacitu a pojme tedy více cenností, než volně stojící trezor, vybudovat v podstatě kdykoliv.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck